MAJA PROJEKT VASTAVALT TEIE VAJADUSTELE
Jämerä meeskond läheneb igale kliendile ja projektile personaalselt ning pakub projekteerimisteenust lähtuvalt soovidest ja vajadustest. Jämerä pakub laia valikut tüüpprojekte, aga kui nende hulgast päris ideaalset ei leia, siis on võimalik meilt tellida soovitud projekti muudatused või täiesti individuaalne majaprojekt.
Valikus on:
- Tüüpprojekt – maja sobitatakse Teie krundile, muutmata valitud tüüpprojekti.
- Muudetud tüüpprojekt – valitud tüüpprojekti kohandatakse vastavalt Teie isiklikele soovidele ning vajadustele ja krundile.
- Individuaalprojekt – uus maja projekteeritakse nullist just Teile.
Kõik Jämerä majad projekteeritakse 3D mudelis, mistõttu on maja väljanägemine ja funktsionaalsus kiirelt hoomatavad.
Kui enda soovid tulevase maja osas oled läbi mõelnud, võtke ühendust meie esindajatega.
Jämerä on projekteerinud ja ehitanud Soomes poorbetoonist kivimaju üle 50 aasta. Jämerä unikaalsed ja energiatõhusad täiskivimajad on saavutanud silmapaistvaid tulemusi arhitektuurikonkurssidel ja Soome Elamumessidel. Näiteks 2015. aastal valiti Jämerä messimaja Leija Soome Ehitusala Meistrite ja Inseneride Liidu (Rakennusmestarit ja –insinöörit AMK RKL) poolt ehitustehniliselt Vantaa elamumessi parimaks objektiks. Aastal 2022 võitis Naantali elamumessil Jämerä messimaja Aurinkolinna nii parima näitusepaiga kui ka parima sisekujunduse avaliku hääletuse.
Eestis projekteerib ja ehitab Jämerä maju alates aastast 2002. Jämeräs on kogenud spetsialistide meeskond, kes teenindab kliente üle Eesti. Jämerä arhitektid on spetsialiseerinud poorbetoonist kivimajade projekteerimisele ja arvestavad juba eskiisi koostades hoone tegelike ehitusmaterjalide ja -toodete, kandekonstruktsioonide ja mõõtmetega. See annab kliendile kindluse, et pakutav lahendus on ka reaalselt ja mõistlike kuludega teostatav ning ei jää pelgalt unistuseks ilusa projekti näol.
KUIDAS JÄMERÄGA PROJEKTEERIMA ASUDA?
KRUNT, SOOVIDE PAIKA PANEMINE JA EELARVE
Maja ehitamise soovi täpsustumine algab juba krundi valimisel. Esimesed piirangud ja võimalused, milline saab olla ehitatav maja, seab just krunt. Krundi suurus, asetsemine ilmakaarte suhtes ning detailplaneering või projekteerimistingimused panevad paika üldisemad piirid, millist maja saab Teie krundile ehitada. Koos krundi ostmisega on vaja ka üldisemalt ära otsustada, kui suur ning milline maja Teile meeldiks. Parim hetk Jämeräga ühendust võtta on just siis, kui olete krunti ostmas ja Teil on ka esialgsed mõtted, milline Jämerä maja sinna võiks sobida. Ka esimene suunav eelarve ning vajadusel laenu võimaluste täpsustamine toimub selles etapis.
ETTEVALMISTUS JA PROJEKTEERIMINE, TÜÜPPROJEKTI MUUTMINE
Projekteerimise alustamiseks on vaja hankida kohalikult omavalitsuselt projekteerimistingimused või kehtiva detailplaneeringu väljavõte. Lisaks on projekteerimiseks vaja hankida võrguvaldajate tehnilised tingimused ning tellida krundi geodeetiline alusplaan.
Kui vajalikud dokumendid on koos, siis saab hakata maja projekteerima. Jämerä pakub laia valikut tüüpprojekte, aga kui nende hulgast sobivat ei leidu, siis on võimalik kõiki projekte muuta või lasta koostada individuaalne majaprojekt. Näiteks saab enamasti muuta tubade suuruseid ja asukohti, akna- või ukseavade suuruseid ja asukohti ning lisada majale erinevaid elemente, näiteks rõdud või varjualused. Projektis saab arvestada ka kõikide soovidega seoses tehnosüsteemide, ideaalse köögi paigutuse või eriotstarbega tubadega. Erinevad võimalused, mida konkreetse maja plaani juures muuta saab, tasub juba varajases staadiumis läbi rääkida Jämerä arhitektiga.
Tüüpprojekti muutmiseks, mitme liitmiseks või täiesti individuaalse projekti koostamiseks koguge kokku enda lemmikud meie tüüpprojektide hulgast – milline välimus Teile meeldib, milliste projektide korruseplaanide lahendused? Mõelge läbi, mis peaksid olema Teie maja peamised tunnusjooned. Millised nõuded on ruumidele ning millised viimistlusmaterjalid kõige enam sümpatiseerivad? Pidage meeles, et maja välimust – fassaadimaterjale ja -toone, katuse kallet, akende paiknemist jms – saab muuta! Kui soovide nimekiri on koostatud, siis võtke ühendust Jämerä arhitektiga.
Jämerä aitab Teid ka tulevase maja hinnangulise eelarve koostamisega.
MIKS TELLIDA ARHITEKTUURNE EELPROJEKT JÄMERÄLT
KÕIK ÜHEST KOHAST – JÄMERÄ PAKUB TERVIKLIKKU PROJEKTEERIMISE PAKETTI:
- Koostame hoone eskiisjoonised koos 3D piltidega.
- Koostame arhitektuurse eelprojekti või põhiprojekti.
- Pakume geodeetilisi mõõdistusi.
- Pakume energiamärgise arvutamist ja väljastamist.
- Koostame kogu vajaliku dokumentatsiooni ehitusloa taotlemiseks ja saamiseks.
- Koostame konstruktiivse põhiprojekti või tööprojekti – ilma selleta ei saa paljudes omavalitsustes kasutusluba!
- Koostame eriosade projekte (elekter, vesi-kanalisatsioon, küte-ventilatsioon-jahutus).
JÄMERÄ PROJEKTEERIMINE ON SEOTUD VAHETULT REAALSE EHITUSEGA.
Klient saab meilt alati ehitusküsimuste lahendamisel tuge. Projektide realiseerimisel tekkivate ehitusküsimuste lahendamine objektil on meie tiimide igapäevane töö ja seetõttu on meil selles pikaaegne kogemus.
Et töö sujuks, vigade tekkimist minimaliseerida ja et hiljem ei oleks vaja projekti muuta või reaalsetele toodetele kohandada, koostame juba varakult tavapärasest eelprojektist detailsemad joonised ja spetsifikatsioonid. Arvestame algusest peale tegelike ehitustoodete ja nende kasutusvõimalustega, sh Jämerä seinaplokkide, silluste ja laepaneelide, mida toodab Bauroci tehas, täpse kasutamisega. Meie plaanid, vaated ja lõiked on detailirohked. Silluste ja laepaneelide plaanid koostame üldjuhul juba eskiisi faasis. Samuti täpsustame projektis konstruktsioonitüübid ja olulised sõlmlahendused, sademevee äravoolud, käigusillad-redelid-lumetõkked, peamised hoonet teenindavad seadmed, šahtide ja kommunikatsioonide paiknemise jms.
Konstruktiivse projekti koostamisel teeme lisaks vajalikud tugevusarvutused ja -kontrollid, lõpliku dimensioneerimise ja spetsifikatsioonid ning tagame lõpplahenduses võimalikult hea ehitustehnilise toimivuse ja ökonoomse teostatava ehituse.
Oleme poorbetoonist hooneid ehitanud Eestis üle 20 aasta. Meil on detailideni välja töötatud tüüplahendused, mida pidevalt ka täiustame ning vajadusel konkreetsele projektile kohandame. Tänu poorbetoonist terviklahendustele spetsialiseerumisele, pikaajalisele kogemusele ning professionaalsele meeskonnale suudame pakkuda ainult parimat kvaliteeti.
PROJEKTEERIME 3D MUDELIS.
Et tekiks selge arusaam tulevase hoone viimistlusest, proportsioonidest ja funktsionaalsusest, teeme igas projektis 3D pilte varajasest staadiumist alates ning klient on vahetult ja aktiivselt kaasatud. Nii on projekteerimise protsessis arutelud ja muudatused võimalikult lihtsad, arusaadavad ja sujuvad. Lisaks saab mudelist alati vajalikest kohtadest 2D või 3D väljavõtteid teha, et konstruktiivsetest lahendustest või ruumide kasutamisest paremat ettekujutust saada.
MIDA SISALDAB ARHITEKTUURNE EELPROJEKT?
ARHITEKTUURNE EELPROJEKT STANDARDI JÄRGI:
Tekstilises osas esitatakse:
- Normdokumendid ja lähteülesanne
- Projekteeritud ehitise paigutus krundil, ühendused, vahekaugused, paiknemisega seotud piirangud, vastavus ehitusõigusele
- Hoone arhitektuurilahendus, selle lähtekohad, ruumirühmad, funktsionaalne skeem
- Energiatõhususe ja sisekliima tagamise arhitektuurne üldkontseptsioon ja asjakohased arhitektuurilahendused; kirjeldatakse ruumide loomulikku valgustust ja päikesekaitset
- Hoone ruumide funktsioonid
- Ehitise kui terviku ja projekteeritud hooneosade/seadmete kasutusiga
- Konstruktsioonitüüpide, kandeskeleti, trepi kirjeldus
- Konstruktsioonitüüpide ja avatäidete ehitusfüüsikalised parameetrid (võib ka graafiliselt esitada)
- Niiskusturvalisuse ja õhupidavuse tagamise põhimõtted ning piirdetarindite soojusliku ja niiskusliku toimivuse tagamise lahendusi
- Hooldusjuurdepääsude ja hoolduseks vajalike tarindite paiknemise üldpõhimõtted
- Hoone tehnilised andmed
- Ruumide eksplikatsioon
- Projektlahenduste sobivuse hinnangud ja juhised ehitusprojekti sisearhitektuuriosa, ehituskonstruktsioonide osa, tehnosüsteemide osade koostajatele projekteerimisrühmasisese konsultatsioonina (tihtipeale jäetakse praktikas siiski eelprojektist välja)
Graafilises osas esitatakse:
- Korruseplaanid (telg- ja välisgabariidid, põhilised kõrgusmärgid)
- Vaated (sh fassaadivalgustus ja fassaadimaterjalide kirjeldused)
- Lõiked
- Katuseplaani lahendus
- Hoonet teenindavate seadmete, peamiste torustike ning kanalite kulgemisteede, šahtide paiknemine (tihtipeale jäetakse praktikas siiski eelprojektist välja)
- Peamiste hooldusjuurdepääsude ja hoolduseks vajalike tarindite paiknemine
LISAKS STANDARDILE VASTAVALE EELPROJEKTILE SAAB JÄMERÄLT:
- Tugi ja konsultatsioonid ehitusküsimustes
- 3D pildid projekteerimise algusest alates
- Plaanilahendused, mis arvestavad kohe Jämerä toodetega
- Plaanilahendused põhimõõtmetega (hoone telgmõõtmed, avade paiknemine ja ruumide gabariidid), konstruktsioonide tarinditüüpide tähistega, hoonet teenindavate seadmete ja šahtidega
- Katuse plaanilahendus, kus näidatakse kalded, sademevee voolusuunad, äravoolud ja korstnad, hoonet teenindavate tehnoseadmete paiknemine, ehitustooted (näiteks käigusillad, turvavarustus, redelid, lumetõkked, rennid jms)
- Vajadusel lisalõiked ehituse hõlbustamiseks
- Avatäidete spetsifikatsioon ning tellimuse kohandamine vastavalt spetsiifilistele akna tüüpidele (lükanduksed, uputatud aknad)
- Sõlmed 1:20 mõõtkavas:
- ehitusfüüsikalise toimivuse tagamise jaoks kriitilised põhisõlmed
- radooniturvalisuse tagamise jaoks kriitilised põhisõlmed
- välisseina/vundamendi sõlmed
- maani akna ja ukse sõlmed
- välisseina/vahelae sõlmed
- räästa/parapeti sõlmed
Projekti realiseerimiseks pakub Jämerä ka ehitusteenust. Tutvu Jämerä pakettidega siin: Jämerä paketid
Lisaküsimuste korral võta ühendust meie müügiesindajatega.