Võrreldes teiste kivimajadega on poorbetoontoodetest majade selgeks eeliseks väga head energiatõhususe näitajad ja teistest kivimaterjalidest paremad tulepüsivuse näitajad. Alates 2021. aastast tohib ehitada ainult liginullenergia- ehk A-energiaklassi hooneid – soojapidav poorbetoon on üks võimalus nõuetele vastavate hoonete välisseinte projekteerimiseks ja ehitamiseks.
SOOJAPIDAV
- Soojapidav ja õhutihe poorbetoonplokkidest välissein on parim valik, et ehitada A-energiaklassi, madal-, liginull- ja nullenergia- ning passiivmajasid. Jämerä majade välisseinte ehitamiseks kasutatav poorbetoon on parima isolatsioonivõimega kivimaterjal turul.
- Terviklik majakarp ehitatakse omavahel kokku sobivatest täpsete mõõtudega poorbetoondetailidest. Kasutatakse praktikas end tõestanud soojapidavaid ja õhutihedaid konstruktsioonisõlmede lahendusi, mida on testitud nii Tallinna Tehnikülikooli laborites, kui ka aastakümneid põhjamaises kliimas.
- Ühekihiline massiivne soojust akumuleeriv ja temperatuurikõikumisi siluv kivist majakarp tagab madalad küttekulud talvel ja meeldiva jaheduse suvel.
- Jämerä majast ei puhu tuul läbi, kuna põhikonstruktsioonis kasutatav poorbetoon on õhutihe. Maja seinad on tuulekindlad ja soojapidavad juba ka viimistlemata kujul
TURVALINE
- Jämerä täiskivimaja on tulekindel – poorbetoon on parima tulepüsivusega kivist ehitusmaterjal. See on oluliselt parem kui tavabetoon.
- Looduslikult puhastest mineraalsetest materjalidest ehitatud maja sobib koduks allergikule. Jämerä poorbetoon ei sisalda ega erita tervisele kahjulikke aineid nagu põlevkivituhk ja naftakeemiatööstuse tooted.
- Homogeensel, ühekihilisel soojustamata välisseinal puudub kastepunkt, mistõttu puudub seina sees niiskuse väljakondenseerumise ja sellest tingitud hallituse või niiskuskahjustuste tekkimise oht.
- Poorbetoon akumuleerib hästi õhuniiskust, mistõttu on Jämerä majades meeldiv kliima.
- Jämerä maja poorbetoon on kerge, kuid piisavalt tugev, et ehitada mitmekordseid maju.
- Kivist majaseina ei jära ka närilised, kellele meeldib talviti välisseinte soojustusmaterjali pugeda.
- Kivimaja ei karda vett. Erinevalt puidust või kipsplaatidest ei paisu ega rikne poorbetoon õhuniiskuse või veepritsmete mõjul ega kaota kandevõimet.
ISIKUPÄRANE
- Kivimaju saab ehitada nii modernseid, klassikalisi kui ka igas stiilis alustades Vahemere-eripäradega kodust lõpetades juugend- või barokkstiiliga. Jämerä majja on lihtne kavandada ja ehitada eri kujuga lahendusi nagu ümmargused aknad, kaarseinad ja kaldlaed.
- Poorbetoonist hoonet võib väljast viimistleda krohvi, fassaaditelliste, plaatide ja puiduga. Siseviimistluses on võimalikud kõik variandid alates värvist ja tapeedist kuni seinaplaatide ning savikrohvini. Materjali hea töödeldavus lubab seina ka bareljeefe süvistada. Erinevaid viimistlusvariante saab omavahel edukalt kombineerida.
- Poorbetoonist seintesse on lihtne freesida sooni ja puurida läbiviike, mistõttu kõik juhtmete ja torude asukohast sõltuvad asjad, nagu lae- ja seinalambid, lülitid ja pistikupesad, kraanikausid, pesumasinad saab paigutada täpselt sinna, kuhu vaja.
LIHTNE JA MUGAV
- Kivimaja ehitamine ja selle ehituskvaliteedi kontrollimine on lihtne. Plokkseinad kerkivad paari nädalaga ning ukse- ja aknaavad sillatakse sobivate sillustega.
- Ühekihilistel seintel puuduvad silmale varjatud ehitusvead, mis on riskiks mitmekihilistel välisseintel. Kvaliteetsed plokkseinad on tuulekindlad, soojapidavad ja energiasäästlikud ka viimistluseta.
- Poorbetoonist vahelagi ja trepid summutavad heli ning muudavad maja vaikseks, hubaseks ning mõnusa sisekliimaga koduks.
- Kivimaja on vaikne ja stabiilne, kestab meie kliimavööndis muutumatult põlvest põlve. Maja ja selle peamise ehitusmaterjali, poorbetooni, omadused ajaga ei muutu.